Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naruto Uzumaki

17. 8. 2008

 

Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon Kyuubi no Youko, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.

Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.

Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin [[Umino Iruka]]. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede [[Hatake Kakashi]]. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně [[Haruno Sakura]] a jeho rival [[Uchiha Sasuke]].

Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od [[Ramen (ラーメン)|Ramenu]] (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako „svou cestu ninji“. Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.

Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi [[Sarutobi|Třetího Hokageho]], [[Konohamaru|Konohamarovi]], a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.


(Tahle se přesvědčuje [[Jiraiya]], aby vedl Narutův trénink, taky bych se nechal přesvědčit)

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!

Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti [[Uchiha Sasuke|Sasukemu]] Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.

 

Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým [[Maito Gai|Maito Gaie]] a o [[Gaara|Gaaru]].

Zajímavosti:
Kitsune – liška (狐) je v japonské mytologii velmi známý znak nejen ve spojení s Liščím démonem alias Kyuubi, ale objevuje se i v moderní kultuře. Kitsune ráda dělá vtípky a po přeměně do krásné ženy se snaží svádět muže (což je nejspíš inspirace pro Oiroke no Jutsu – sexy technika). Naruto má blond vlasy, protože podle pověry, když lišky zesílí a zmoudří, tak se jejich srst změní na zlatou.

10. října, kdy má Naruto narozeniny, byl v Japonsku “Taiiku no Hi” (Den sportu a zdraví) - dovolená plná fyzické aktivity. Pak byl tento den přesunut na druhé říjnové pondělí, což jsou shodou okolností narozeniny [[Tenten]].

[[Kishimoto Masashi]], tvůrce série manga, v nedávném rozhovoru pro americký Shonen Jump řekl, že jeho dětství bylo jako to Narutovo v Ninja Akademii. Také se zmínil o tom, že má vymyšleno, jak sérii Naruto ukončit, ale prý je k tomu ještě velmi dlouhá cesta, máme se tedy na co těšit (bude víc dílů než má Tak jde čas? Laughing out loud).
Naruto přidává k mnoha větám (skoro všem) slovo „-ttebayo“ (ってばよ). Často je slyšet „Dattebayo“ (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam a Naruto ji říká jen proto, aby nás tím štval. V anglické verzi anime říká „věřte tomu!“ (Believe it!).

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!

Spekuluje se o tom, že Naruto je možná příbuzný Yondaime Hokageho, protože oba mají špičaté blonďaté vlasy, modré oči, krevní skupinu B, přivolávají žábu, atd. [[Jiraiya]] si také všiml, že Yondaime (Čtvrtý Hokage) a Naruto také má podobné osobnosti. Navíc v dílu 83, když se Naruto ptal [[Jiraiya|Jiraiyi]] na to, proč si ho vybral za studenta, tak mu řekl, že je velmi podobný Čtvrtému Hokagemu. Je to celkem pravděpodobní, protože pak by to rovnou odpovědělo na otázku, proč byl Kyuubi zapečetěn zrovna do Naruta.

 

Hodně se také debatuje o tom, zda Naruto patří více k [[Haruno Sakura|Sakuře]] nebo k [[Hyuuga Hinata|Hinatě]]. Hinata je teď na západ od Japonska oblíbenější jako Narutova holka (v Japonsku spíš Sakura). Není tedy jasné, koho dá Kishimoto s Narutem dohromady. Smysl by mělo dát spolu dohromady s hlavní mužskou postavou a hlavní ženskou postavu, tj. Naruta a Sakuru.

Překlad jména:
Příjmení „Uzumaki“ (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená „točící se koule“. „Uzumaki“ může také znamenat vír. „Naruto“ může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).

 

Hlášky:

Já jsem Uzumaki Naruto! Ani s jedním z vás neprohraju!

Já neuteču! Nevezmu svá slova zpět! To je moje cesta ninji!

Stát se Hokagem je můj sen!

Sakuro-chaaaan!

Juchů, ramen!

Hele žabí šéfiku, jsem stále na tvých zádech!

Zatracená démoní liško, dej mi trochu tvé síly!

Pořád říkáš jen "Hokage, Hokage". Pokud ten titul tak moc chceš, tak budeš muset nejřív porazit mě!

Když si myslíš, že nemůžeš změnit klan Hyuuga, tak až se stanu Hokagem já, tak ho pro tebe změním.

Odmítám zemřít, dokud se nestanu Hokagem.

[[Hatake Kakashi|Kakashi]]: Hele, nejsi náhodou v porovnání s ostatními nějaký divný?
Naruto: Jediné, co je tu divné, je váš účes!

Ibiki: Pokud selže jedna osoba, pak selže celý tým.
Naruto: Mám pocit, že mě tu dva lidi chtějí zabít.

[[Jiraiya]]: Zvrhlý poustevník, Zvrhlý poustevník, to nevíš, že jsem známá osoba?
Naruto: Známý Zvrhlý poustevník?

Věc, kterou nejvíc nesnáším, je čekat 3 minuty na ramen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sexi naruto

(tereza, 23. 5. 2010 20:43)

naruto je fakt silnej a protoho ho zbožnuju kvuli te 9 ocasove lišce:

sssss

(Naruto Uzumaky, 8. 1. 2010 21:56)

http://www.hokage.cz/manga/ na této vébovce to je hned na začátku nahoře je Yondaime vs Kyuubi

jasný

(Naruto Uzumaky, 8. 1. 2010 21:51)

to je jasný vždyt je 4 hokáge naruta táta je mu podobný má stejné vlasi a navíc v manga na youtube je že nruta máma umře při porodu a táta (4 hokáge) při technyce kdyš zapečetil lišku do prvorozrnce naruta

Naruto a Yondaime

(Agony, 2. 10. 2009 21:28)

Naruto je opravdu syn Yondaimeho, řekne mu to sám když se mu zjeví potom co Naruto jako devítiocasá v přeměně dosáhne 8 ocasů...Nevím, kdy přesně jsi to psala a asi už to taky víš, ale ... jen tak poznámka =)

Jinak super =)

Pochvala

(Natka, 6. 8. 2009 13:27)

Tento blog je super . Miluju naruta je boží Kdy bych hrála v tom filmu naruto dala bych si roli kde ho políbím :)))

saky

(sakura, 31. 7. 2009 12:25)

joo brácha